درخت یادگیری دیجی کوینر

درخت یادگیری

نقشه راه یادگیری مفاهیم اصلی رمزارزها و بازارهای مالی

درخت یادگیری مجموعه‌ای از مقالات و آموزش‌های هدفمند است که در راستای یادگیری نحوه‌ی کارکرد رمز ارزها و تحلیل بازارهای مالی ایجاد شده است. مجموعه دیجی کوینر با گردآوری مقالات و آموزش‌های معتبر جهانی و ترکیب آن‌ها با تجربه چندین سال خود در این بازار سعی در ایجاد راهنمایی کامل و جامع برای افراد مبتدی تا حرفه‌ای را دارد.

برای حداکثر بهره‌وری از درخت یادگیری پیشنهاد می‌کنیم طبق گام‌های گفته شده مطالعات خود را آغاز نمایید.

در آخر مجموعه دیجی کوینر در تلاش است به مروز زمان درخت یادگیری را با مطالب تخصصی‌تر و مبحث‌های بروز جهانی گسترده‌تر از قبل کند. این صفحه را دنبال کنید، بخواهید تا تغییر کنید!

گام اول

یادگیری مفاهیم پایه رمزارزها

گام دوم

یادگیری مفاهیم پایه تحلیل تکنیکال

گام سوم

یادگیری مفاهیم پایه بازارهای مالی

یادگیری مفاهیم پایه رمزارزها

گام اول

یادگیری مفاهیم پایه رمزارزها

رمز ارز نوع جدیدی از دارایی‌های دیجیتال است که توسط یک رشته رمزنگاری مورد حفاظت قرار می‌گیرد. شما با استفاده از رمز ارزها می‌توانید پرداخت‌های روزانه‌تان را مثل خرید پوشاک یا هر چیز دیگری را انجام دهید. متاسفانه داخل کشور عزیزمان هنوز استفاده از رمز ارزها فراگیر نشده است هر چند تعداد کسانی که با رمز ارزها کار می‌کنند روزبه‌روز در حال بیشتر شدن است.

قدم اول جهت ورود به بازارهای مالی رمز ارزها، فراگیری مفاهیم پایه رمز ارز و شبکه بلاکچین و نحوه کارکرد آن است. مجموعه دیجی کوینر بر آن است که با تولید مطالب منسجم و هدفمند در مورد رمز ارزها و آموزش ابتدایی تا پیشرفته آن کمکی هر چند کوچک به جامعه کریپتو ایران کند.

در این بخش به تفصیل راجع به اکوسیستم رمز ارزها و اصطلاحات این حوزه صحبت خواهیم کرد. این بخش نیز مثل باقی بخش‌های «دیجی کوینر» در حال به‌روز شدن است، این صفحه را دنبال کنید!

بیت کوین

آلت کوین ها

یادگیری مفاهیم پایه تحلیل تکنیکال

گام دوم

یادگیری مفاهیم پایه تحلیل تکنیکال

در این قسمت به معرفی تحلیل تکنیکال می‌پردازیم. این ابزار یکی از مهمترین ابزارها برای فعالیت در بازارهای مالی می‌باشد. برای شروع باید از چیستی تحلیل تکنیکال سخن گفت، سپس بهترین روش یادگیری و کتاب‌های معروف و دوره‌ها و نرم‌افزارهای مربوطه را معرفی کرد. گام بعدی، یادگیری مفاهیم اساسی در این زمینه است.

بعد از یادگیری این مفاهیم، مهمترین الگوهای موجود در نمودارها بررسی می‌شود. این نمودارها هر کدام مفهوم خاصی داشته که خبر از رفتار خریدارها و فروشنده‌ها می‌دهند. همین عامل باعث می‌شود در پیش‌بینی‌هایمان از آیندهٔ قیمتی نسبت به رقیبان جلوتر باشیم.

بعد، نوبت به استراتژی‌های تحلیل تکنیکال می‌رسد که چطور باید از مفاهیم و ابزارهای موجود در راستای هدف مشخصِ «سود کردن در مارکت» استفاده کنیم. این بخش نیز مثل باقی بخش‌های دیجی کوینر در حال به‌روز شدن است، این صفحه را دنبال کنید!

مفاهیم تحلیل تکنیکال

الگوهای تحلیل تکنیکال

یادگیری مفاهیم پایه بازارهای مالی

گام سوم

یادگیری مفاهیم پایه بازارهای مالی

بازارهای مالی (Financial Markets) به گستره وسیعی از بازارها اطلاق می‌شود که در آن‌ها اوراق بهادار مبادله می‌گردد.‌ این بازارها شامل بازار مبادله سهام، بازارهای اوراق قرضه، بازار فارکس (Forex Market – FX) و بازارهای مشتقات (Derivative Markets) و دیگر انواع بازارها می‌شوند. بازارهای مالی برای عملکرد صحیح و جذب سرمایه مورد نیاز اقتصاد، حیاتی می‌باشند.

در این بخش دیجی کوینر سعی می‌کند مخاطبان خود را به نحوی اصولی و گام به گام با اصطلاحات و ابزارهای این حوزه آشنا کند. امیدوارم تاثیری هر چند کوچک بر جامعه بورس و کریپتو ایران داشته باشیم، با ما همراه باشید.

ابزارهای مالی

به زودی در دسترس قرار می‌گیرد ...