درباره بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز دلار است و حجم معاملات روزانه آن دلار می‌باشد. تغییرات 24 ساعت گذشته آن درصد است. در حال حاضر بیت کوین در بازارهای جهانی است و دارای حجم بازار دلار است.

دلیل اختلاف قیمت بیت کوین دیجی کوینر با صرافی‌های مختلف

اختلاف قیمت رمز ارزها اتفاقی طبیعی است. اگر شما در همین لحظه قیمت بیت کوین را در صرافی‌های مختلف چک کنید متوجه این اختلاف قیمت بیت کوین می‌شوید. نه تنها قیمت بیت کوین متفاوت است بلکه در مورد رمز ارزهای دیگر نیز صدق می‌کند.

دلیل اصلی این اختلاف قیمت، نسبت عرضه و تقاضای هر رمز ارز در لحظه در آن صرافی است. حال این سوال پیش می‌آید که چطور این اختلاف قیمت توجیح پذیر است و چرا نباید از یک صرافی با قیمت پایین تر خرید کنیم و در صرافی دیگر با قیمت بالاتر به فروش برسانیم؟

این امر امکان پذیر نیست چون قیمت‌ها به طور لحظه‌ای تغییر می‌کنند و احتیاج به سرعت عمل فوق‌العاده‌ای دارید و حتی اگر شما به این سرعت به هر طریقی (ساخت روبات خرید و فروش) برسید باز هم کارایی ندارد. اولا قیمت بیت کوین انقدر تفاوت ندارد که ارزش این حجم از تلاش را داشته باشد و دوما کارمزدی که صرافی‌ها برای خرید و فروش از شما کم می‌کنند این امر را غیر ممکن می‌کند و اگر دست به این کار بزنید با کارمزد دریافتی صرافی‌ها ضرر نیز خواهید کرد.

دیجی کوینر قیمت بیت کوین را از صرافی‌های مختلف جمع آوری کرده و میانگین قیمت بیت کوین در کل بازار رمز ارزها را نمایش می‌دهد.

تاریخچه بیت کوین

بیت کوین یک ارز رمز گذاری شده است که در اصل توسط یک شخص یا گروهی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده است. بیت کوین اوایل سال 2009 راه‌اندازی شد.

بیت کوین یک ارز آنلاین همتا به همتا است، به این معنی که تمام معاملات بین دو شخص یا شرکت کنندگان در آن بدون هیچ واسطه‌ای به طور مستقیم با یکدیگر انجام می‌شود. طبق گفته ساتوشی ناکاموتو، بیت کوین به این دلیل ایجاد شده است که “پرداخت های آنلاین مستقیما از یک طرف به طرف دیگر بدون مداخله هیچ موسسه‌دولتی یا مالی ارسال شود.”

برخی از مفاهیم مربوط به بیت کوین قبلا ایجاد شده بودند اما بیت کوین اولین رمز ارزی است که به طور عملی از آن مفاهیم در زیر ساخت‌های خود بهره برده است.

چه کسانی بنیان گذاران بیت کوین هستند؟

مخترع اصلی بیت کوین با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می‌شود. تا به این تاریخ یعنی 09/12/200 هویت واقعی فرد یا سازمانی که پشت این نام مستعار است، ناشناخته مانده است.

در 31 اکتبر 2008 ناکاموتو نامه سفید بیت کوین را منتشر کرد که در آن جزئیات نحوه‌ی اجرای رمز ارز بیت کوین به صورت همتا به همتاست شرح داده شده است. آن‌ها پیشنهاد کردند که از معاملات غیر متمرکز به جای معاملات متمرکز استفاده کنند. شبکه بیت کوین از الگوریتم‎های رمز نگاری شده برای امنیت خود استفاده می‌کند. مجموعه این رمزنگاری‌ها بلاک چین نامیده می‌شود.

بعد از دوماه در 3 ژانویه 2009 ناکاموتو اولین بلاک شبکه بیت کوین را استخراج کرد. این بلاک را بلاک پیداش می‌نامند که آغازگر اولین رمز ارز جهان شد. اما در حالی که ناکاموتو مخترع اصلی بیت کوین می‌باشد تعداد زیادی از افراد در طی این سال ها در توسعه این رمز ارز مشارکت کرده‌اند و قابلیت‌های زیادی را به آن افزوده‌اند.

کد منبع بیت کوین در GitHub بیش از 750 مشارکت کننده دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از Wladimir J, van der Laan, Marco Falke, Pieter Wuille, Gavin Andresen, Jonas Schnelli و دیگران.

 چه چیزی بیت کوین را منحصر به فرد می‌کند؟

برتری اصلی بیت کوین این است که به عنوان اولین رمز ارز پا به عرصه وجود گذاشته است …

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیت کوین از صفحه بیت کوین چیست دیدن فرمایید.

نظرات

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
جدیدتر
قدیمی تر بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments